شما اینجا هستید: صفحه نخست سومین جشنواره فیلم پروین اعتصامی هیئت انتخاب سومین جشنواره

نهمین جشنواره ی ملی و چهارمین جشنواره ی بین المللی پروین اعتصامی

هیئت انتخاب سومین جشنواره فیلم پروین اعتصامی

رضا درستکار

رضا درستکار متولد 1343 درتهران می باشد ودانش آموخته رشته کتابداری است. از سال 1368 به شکل رسمی و حرفه ای کارش را در مطبوعات به عنوان نویسنده و منتقد سینمایی آغاز کرده است. وی در مقا طعی با نشریات تخصصی از جمله ماهنامه های فیلم، ادبستان، فیلم ویدئو، فصلنامه فارابی، نشریه فصلی سینما تک موزه هنرهای معاصر همکاری کرده است و از بدو تاسیس ماهنامه دنیای تصویر (از سال 1372 تا کنون) نویسنده و عضو ثابت شورای نویسندگان این نشریه بوده است.

کتاب های درستکار عبارتند از:

فریدون گله (زندگی و آثار)، بهمن فرمان آرا (زندگی و آثار)، در قلمرو دیدار (با مجید مجیدی - زندگی و آثار)، روایت های مستند

فیلمهای درستکار عبارتند از:فریدون گله کجاست، حاجی گولیت، اکبر جوجه

----------

مینو فرشچی

مینو فرشچی متولد 1337 در تبریز می باشد . او فارغ التحصیل رشته تئاتر عروسکی از مجتمع دانشگاهی هنر در سال 1365 است در سالهای 1356 تا 1358 دوره طراحی گرافیک را در آمریکا گذرانده و فارغ التحصیل دوره فیلمنامه نویسی در مرکز اسلامی آموزش فیلم سازی در سال 1372 می باشد. او از سال 1359 به عنوان طراح نقاشی متحرک در گروه کودک صدا و سیما فعالیت کرده است. شروع فعالیت سینمایی اوبا فیلم کاغذ بی خط ( ناصر تقوایی) به عنوان فیلمنامه نویس در سال 1380 بوده است. وی در زمینه فیلمنامه نویسی جوایز متعددی را دریا فت کرده است.

 

----------

سید هادی منبتی

سید هادی منبتی، فرزند سید محمد، متولد 1336، مشهد

عضو رسمی فرهنگی سپاه پاسداران وافتخار 60ماه حضور مستمر در دفاع مقدس

تصویر برداری قریب 300 ساعت فیلم مستند دفاع مقدس

مجری طرح وتهیه کننده فیلمهای کوتاه وبلند وسریال تلویزیونی

مدیر سابق موسسه ناجی هنر

عضو شورای برگزاری نخستین جشنواره فیلم پلیس

قائم مقام دومین جشنواره پلیس

عضو هیئت انتخاب هفتمین دوره جشنواره بین اللملی فیلم کیش

عضو هیئت داوری اولین جشنواره فیلم محله

در حال حاضر مدیر گروه فیلم و سریال شبکه پنجم سیما

----------

محمد رضا اصلانی

محمد رضا اصلانی متولد سال 1322 در رشت و فارغ التحصیل رشته نقاشی از دانشکده هنرهای تزئینی است. اصلانی فعالیت حرفه ای خوددر عرصه سینما را از سال 1346 و با ساخت فیلم مستند  جام حسنلو  آغاز می کند و سپس آثاری نظیر با اجازه، چنین کنند حکایت، تاری خانه، فهرج، مش اسماعیل، میراث شیشه، کودک و استثمار و دل جهان را جلوی دوربین برده است.کار گردانی فیلم سینمایی شطرنج باد، ساخت مجموعه های تلویزیونی سمک عیار، غبار نور، منطق الطیر، نگارش فیلمنامه های فیلم های سینمایی خط، سوزنبان، سوی شهر خاموش، تنگنا، مرثیه، صبح روز چهارم، باغ سنگی وسرودن سه مجموعه شعر شب های نیمکتی وروزهای باد، بر تفاضل دو مغرب و سوگنامه سال های ممنوع، تدریس در دانشکده های سینما تئاتر و سوره و... نقد و نظر و رساله در باب سینما و... و از فعالیت های حرفه ای وی بر شمرده می شود. اصلانی در سال های اخیر داوری بسیاری از جشنواره های معتبر را برعهده داشته و هم اینک رئیس هیئت مدیره انجمن مستند سازان ایران است.

 

کانال تلگرام جشنواره


فراخوان نهمین دوره جشنواره

منوی اصلی


حامیان هشت دوره پیشین جشنواره فیلم پروین اعتصامی